• Range logivaba poliitika • Massiivne üle 3267 digiväravaga võrgustik • Toetab samaaegselt 10 seadet • Laadige suuri faile alla kiiresti ning anonüümselt • Kasutajasõbralik liides • Kõige anonüümsemaks pärjatud VPN-teenus
Ettevõtte taustainfo
Aastal 2010 Andrew Lee asutatud Private Internet Access või PIA on tarkvarafirma, mis pakub samanimelist isiklikku virtuaalset privaatset võrku või VPN-i. Praegu asub nende peakorter Great Lakesi piirkonnas, Kesk-Lääne piirkonnas ning neil on töötajaid enam kui 50. Novembris 2019 ostis PIA endale Kape Technologies, sama firma, kellele kuulub ka kaks teist konkureerivat VPN-i, Cyberghost ja Zenmate.
VPN funktsioon
Private Internet Access pakub piiramatut ribalaiust ning samuti blokeerivad nad reklaame, pahavara ning jälgijaid. Kuid see, mis tõmbab inimesi selle VPN-teenuse poole, on nende range nullogi poliitika ning suur pühendumus täieliku veebianonüümsuse säilitamisele. Nad väidavad, et Private Internet Access ei kogu ega logi mistahes liiklust ega nende virtuaalse privaatvõrgu (VPN) ega puhverserveri kasutusinfot.
PIA kaitseb täiendavalt oma kasutajate veebiprivaatsust sõjaväe tasemel krüpteerimistehnoloogiaga ning tööstusstandardile vastava OpenVPN protokolliga, et tagada teie privaatsete andmete turvalisus ning krüpteering. Lisaks pakub PIA ka DNS-lekke ja IP-lekke kaitse, MACE reklaamiblokeerija (puudub iOS rakendustes) ning äärmiselt olulist avariilülituse funktsioone, tagades, et teie päris IP-aadressi ei oleks kunagi veebis näha, kui teie VPN-teenuses peaks esinema viga. Mis selle kõige juures parim on? Saate oma PIA rakendusesiseseid turvafunktsioone kohaldada vastavalt oma vajadustele ning eelistustele!
Kui teie majapidamises on mitu ühendatud seadet, siis teatame rõõmuga, et Private Internet Access lubab teil ühe konto all samaaegselt kasutada kuni 10 seadet. See on topelt seda, mida VPN-id tavapäraselt pakuvad. PIA pakub ka rakendusi, mis on pühendatud kõigile suurematele platvormidele nagu Windows, macOS, iOS, Android ning Linux. Lisaks saate seadistada oma ruuteri, et see kataks OpenVPN funktsiooni abil kogu majapidamise Wi-Fi ühenduse. Veelgi enam, PIA pakub ka Chrome’i, Firefoxi ja Opera jaoks veebilehitseja laiendusi ning sel on arvestatav võrgustiku suurus, kuhu kuulub enam kui 3267 serverit 29 riigis.
Platvormid ja seadmed
Serveri asukohad
Hinnad
Võrreldes sarnaste funktsioonidega konkureerivate VPN-teenustega, on Private Internet Access saadaval väga mõistliku hinna eest. Kirjutamise hetkel on igakuiste maksetega tellimus vaid 9,99 $ või 5,99 $ kuus, kui liitute 6 kuuks. Kõige enam saate kasu lõigata, kui maksate kohe ette terve aasta eest, sest siis on hind vaid 3,33 $ kuus. Ainus, mis võib veidi eemaletõukav olla, on tasuta prooviperioodi puudumine. Selle asemel pakub PIA 30-päevast raha-tagasi garantiid. Teiste VPN-teenustega saate vaid ühe tagastuse ning kogu lugu. PIA on heldem. Ütleme, et ostsite tellimuse, tühistasite ning saite tagastuse. Otsustate kolme kuu pärast veel korra proovida, kuid tühistate taas. Kuni garantiiperiood kehtib, saate veel ühe tagastuse.
Kasutuse ja jõudluse lihtsus
Esmapilgul võib tunduda, et rakendus on mõeldud tehnikateadlikele inimestele, kuid tegelikult on sel väga intuitiivne liides. Paigaldamine on üsna kiire ning kõik saab pea hetkega seadistatud. Nagu eelnevalt mainisime, saate rakendust vastavalt oma vajadustele kohaldada ning see on saadaval 19 erinevas keeles. Ja muidugi, kui kipute asju unustama, siis saate rakendust kuvada üksikasjalikus vaates, kuhu kuulub ka meeldetuletus sellest, mitu päeva teie tellimus veel kehtib.
Kiirus ja usaldusväärsus
Veel üks oluline aspekt, mida arvestada on kiirus ning usaldusväärsus, seepärast testisime PIA-d ühendudes mitme privaatse interneti ligipääsuasukohaga. Pärast ühendusaja salvestamist, serveri asukoha kinnitamist geotuvastusega ning pingiteste olid tulemused muljetavaldavad ning need avaldasid muljet ka meile. Asukohatesti tulemused näitasid, et iga server vastab reklaamitud asukohale. Mis puudutab ühenduse aega, läks Private Interet Access-il väga, väga hästi. Kui testisime teisi VPN-e, jäi enamik keskmisi kiiruseid vahemikku 150-200 mb/s, kuid PIA üllatas meid keskmise kiirusega 314 mb/s, ning kiirem ühenduskiirus oli koguni 452 mb/s. Selle sisse lülitatud VPN-iga oli märgatav kiiruslangus vaid 4%!
Klienditugi
PIA toe leht on väga otsekohene ning sellel on lihtne navigeerida. Seal on nii teadmistebaasi leht, kus on rikkalikult ressursse ning juhiste leht, kust saate nii lihtsasti järgitavaid paigaldusjuhiseid kui tõrkeotsingu samme. Private Internet Access pakub ka 24/7 ingliskeelset tuge ning ligipääs reaalajas vestlusele on saadaval esmaspäevast reedeni 9.00 – 18.00 MST. Samuti saate nendega ühendust võtta meili teel, nad vastavad tavaliselt päris kiiresti.
Kokkuvõte
Private Internet Access pakub tugevat VPN-teenust, millel on tosinate kaupa tipptasemel funktsioone, kasutajasõbralik liides ning samaaegne ühendus kuni 10 seadmele. See töötab peaaegu kõigega, pakub muljetavaldavat sooritust mõistliku hinna eest. Kui millegi üle on kaevelda, siis tasuta prooviperioodi puudumine. Aga neil on 30-päevane garantii, seega saate lihtsasti oma raha tagasi, kui peaksite ümber mõtlema.
Kirjutage arvustus Private Internet Access-ile Jagage arvamust ning aidake teisi.
Private Internet Access kasutajate arvustused
„Lihtne seadistada ning kasutada, kiirust ei mõjuta. Soovitan.“
„Vajasin VPN-i. Pärast mõningat taustauuringut ning inimestega suhtlemist otsustasin PIA kasuks. See sobib hästi mu vajadustega. Kaebuseid pole ning minu arvates on tasu õiglane.“