Miks kasutada VPN-teenust?
Virtuaalne privaatvõrk (VPN) on interneti turvateenus, mis lubab kasutajatel internetti kasutada justkui nad oleks ühendatud privaatvõrku. VPN kasutab krüpteeringut turvalise ühenduse loomiseks võrreldes turvamata interneti infrastruktuuriga.
Kuidas VPN andmeid kaitseb?
Krüpteering on viis andmete kodeerimiseks, nii et teavet mõistavad vaid volitatud osapooled. See võtab loetavad andmed ning muudab neid nii, et ründajatele või kelle iganes kätte see satub, näeb seda juhuslikuna. Krüpteering on omamoodi salakood.
VPN töötab luues seadmete vahel krüpteeritud ühendused. Kõik VPN-iga ühenduvad seadmed seadistavad krüpteerimisvõtme, mida kasutatakse seadmete vahel edastatavate andmete kodeerimiseks ja dekodeerimiseks.
Sellise krüpteeringu tulemusel jäävad VPN-ühendused privaatseks ka siis, kui satuvad avaliku interneti infrastruktuuri. Kujutage ette, et John teeb oma hotellitoas internetioste. Nüüd oletame, et kurjategija on salaja hotelli võrgu infrastruktuuri infiltreerunud ning jälgib kõiki läbiminevaid andmeid (omamoodi nagu telefoniliini pealtkuulamine). Johni andmed on endiselt turvalised, sest ta kasutab VPN-i. Kurjategija näeb vaid andmete krüpteeritud versiooni.
Kui teete ülekannet või tahate tundlikku teavet saata või vastu võtta, suurendab VPN teie turvalisust.
Kas vajan kõigile seadmetele VPN-i?
Jah, kui tahate konkreetsest seadmest VPN-iga ühendust luua, peab selles seadmes VPN-klient paigaldatud olema.
Õnneks lubavad kõik meie veebilehel olevad VPN-id ühendada ühe konto all mitu seadet.
Olgu teil Windowsi lauaarvuti, sülearvuti, Macbook, iPhone või Android, saate mistahes seadme lihtsasti VPN-kontoga ühendada, ilma teist kontot registreerimata.
Kuidas valime parimad VPN-id?
Oleme testinud, üle vaadanud ning järjestanud tosinaid juhtivaid VPN pakkumisi, et selle Top 10 nimekirjani jõuda. Et selgusele jõuda, millised VPN-id on tõesti teie raha väärt, võrdlesime iga kaubamärgi funktsioone, mainet ning hinda.
Peamine põhjus VPN-i hankimiseks on eelkõige turvalisus. Seepärast valisime VPN-id, millel on sõjaväe tasemel krüpteering, rida protokolle (OpenVPN, L2TP, IKEv2 ja palju muud), DNS-lekke kaitse ning avariilüliti. Samuti võrdlesime iga VPN kaubamärgi serverite arvu ning asukoha, nende kiiruse ja viivituste alusel.
Kasutuslihtsust, kliendituge ning arvustusi vaatasime lehtede abil nagu Trustpilot.
Viimaks vaatasime iga VPN teenuse hinda, et aidata meil jõuda parima pakkumiseni parimas hinna- ja kvaliteedisuhtes.